Puncte de grasime

Boli de piele

Postata de ricky.20 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, as avea si eu o intrebare, cum scap de punctele de grasime? am avut unul sub ohi si mi l-a sos o cosmeticiana acuma vreo 4luni...nu a mai aparut, in schimb mi-au aparut altele 3 foarte micute la ochiul drept, unu pe pleoapa si 2 sub ochi in jurul genelor. Ele momentan nu sunt atata de vizbile, decat daca te uiti de aproape si f atent. Stie cineva vreun remediu/solutie/crema? Chiar nu am cum umbla cu acul asa de aproape de ochi! Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

este bine sa va consulte un medic dermatolog deoarece e posibil sa fie vorba de chisturi sebacee dar trebuie diferentiate de chisturile epidermice si alte forme de chisturi.