Puncte albe

Boli de piele

Postata de MihaelaV** cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Poate ma ajuta cineva pentru ca.....am descoperit pe jumatatea de jos a spatelui sotului meu, puncte albe, care mai mici (ca un cos negru), care mai mari (ca un cos normal mai mare), nu este rosul, nu-l doare, nu-l mananca dar sunt acolo. Vreau sa specific ca sta foarte mult la volan! Iar in partea stanga, fata, zona coastelor, o galma, ce sa fie oare! Trebuie cred ca spun ca are 1,70 inaltimea si 95 kg, cam grasutz!Va multumesc anticipat pentru atentie si raspuns!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

aceste leziuni trebuie observate de un medic dermatolog, poate fi un vitiligo, o micoza a corpului; acea galma poate fi si un lipom (o masa de celule grasoase/adipoase) sau un polip.

MihaelaV**

acum 12 ani

este ceva grav?