Psoriazisul

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am numai 15 ani si ma ingrijoreaza faptul ca pot avea si eu aceasta boala. Dati-mi un sfat, cum pot determina daca pot fi bolnava - tatal meu sufera de psoriazis.

Raspunsuri (13)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

la homeopat ai mers? am auzit ca da rezultate

comentarii utilizatori

acum 16 ani

ce tratamente exista ptr tratare.

Cristian435

acum 16 ani

Poti incerca Deniplant. Sunt sanse mari de reusita.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

AM INCERCAT CU MAI MULTE SI AM REUSIT CU SAMPONUL NIZORAL ,ESTE MIC COSTA 600.OOO SUTE VECHI DAR DA REZULTAT

acum 15 ani

ai folosit Deniplant? poti sa mai multe detalii te rog

Cristian435

acum 15 ani

toate informatiile despre deniplant le gasesti pe www.deniplant.ro
Daca vrei sa discuti cu cei care folosesc acest produs, o poti face intrand pe forumul site-ului

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 16 ani si am avut parapsoriazis dar nu stiu cauza

comentarii utilizatori

acum 15 ani

dermovate este bun?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Fratilor ,de un timp am mancarimi de cap mai precis la nivelul pielii capului de ar fi gelos Stan a lui Bran pe mine dar partea cea mai p***a e ca nu stiu daca e Psoriazis sau zona zoster! e aici e aici numai Dl Doctor sau Doctorita poate se spuna cu certitudine!

mihaela708135144

acum 14 ani

Citat:
am 16 ani si am avut parapsoriazis dar nu stiu cauza

cu ce te-ai tratat de parapsoriazis? zimi si mie

mihaela708135144

acum 14 ani

Citat:
am 16 ani si am avut parapsoriazis dar nu stiu cauza

cu ce te-ai tratat de parapsoriazis? si copilul meu are!!

Lucian

acum 11 ani

Personal sufar / am suferit / de psoriazis. Dermatologii mi-au recomnadat tot ce puteti citii in sfatul oricarui dermatolog adica surogate. Consultarile cu alte persoane m-au condus la produsul" Dr .Michaels"--Dr. Michael Tirant - dermatolog australian si in Slovacia se comercializeza produssul original compus dintr-un gel exfolianzt , crema de baza si un tonifiant. Pret cca 150 Eu . Rezultat garantat - pe pielea mea incercat dar abia dupa cca 6 luni.Atentie produsul identic austriac sau ungar este un fals .. Produsul original are eticheta :Psoriasis and Skin Clinic, Australia
(distributor/dovozce): FRANKL Pharma s.r.o.. Mult succes la toti! [email protected]

adina

acum 8 ani

Am fost diagnosticata cu psoriazis cu 2 ani in urma si am tot facut tratamente si rezultatele nu au fost tocmai linistitoare. Cred ca am mers la toti doctori, am tinut regim alimentar, remedii naturale dar fara succes.
Dupa multe cautari un medic f bun, mi-a recomandat ca ar fi bine sa incerc o crema naturala pentru psoriazis si eczeme de la Derma E pentru ca a avut multi pacienti care s-au facut bine cu acesta crema.
Asa am si facut si pot sa zic ca a fost cel mai lucru care a aparut in viata mea de mult timp,m-a ajutat si a functionat asa cum mi-am dorit acest produs. Recomand cu increderere...