Psoriazisul - Generalitati

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as dori si eu sa ma ajutati cu un raspuns:
sotul meu are un psoriazis vulgar generalizat de aproximativ 20 de ani;in fiecare an merge la spitalul colentina si se interneaza cate 2 saptamani si respecta tratamentul si igiena,dar acum o saptamana in urma analizelor de sange a fost diagnosticat cu leucoza limfatica cronica grad 0/1 am intrat in panica ;are nr. de leucocite de 17 mii si acid uric 7,4

Raspunsuri (7)

alina catalina128429

acum 15 ani

Ar fii bine daca am putea vorbi.

Andra30

acum 14 ani

Intr-o carte de retete naturiste, mai veche , inainte sa apara atatea pe care nu stiu cine le mai verifica, am citit ca leac pt psoriazis spuma care se formeaza pe cai la efort. Daca aveti pe cineva la tara si va poate ajuta, spuma respectiva se aplica pe zonele afectate cat timp e nevoie.

doina

acum 10 ani

eu mam dat cu spuma de cal si nu a avut nici un efect dar mam dus acum 3 luni la doctor si eram intro stare foarte avansata am dat in ostroporoza nu puteam sa ma misc nu ma puteam sa ma intorc in pat ma intorce sotu si am mers la medic si va spun ca nu glumesc acum la ora actuala merg din nou ii multumesc doamnei doctorCRACIUN LILi VIORICA DOAMNEI DOCTOR PAVEL DE mau ridicat din pat cu tratamentul alifie emolium si metrotrexat si acum nmia spus sa fac tratamentul bio ii mutumesc lor si lui dumnezeu

nicoleta

acum 8 ani

Am psoriazis de 6 ani. L-am mostenit de la mama mea , care a avut si ea. Sunt tanara si e foarte neplacut sa am asa ceva pe piele, mereu imi este rusine daca vede cineva.
Dupa multe plimbari pe la medici am gasit un medic care a vrut sa ma ajute cu adevarat si mi-a recomandat sa incep sa folosesc o crema naturala pentru psoriazis si eczeme de la Derma E.
De cand cu acest medic si cu aceasta crema problema mea cu psoriazis a disparut. E f eficienta crema, pentru mine a functionat, as putea spune ca a facut minuni.

Utilizator11540633023

acum 5 ani

Sotul meu are ipsoriazis de 2 ani si nu mai stim ce creme sa.mai cumparam imi poti spune ce crema ai folosit

Adriana

acum 8 ani

Imi zici te rog cum ai zice la crema ?

Stefan Stela

acum 7 ani

Va rog sa-mi spuneti daca a aparut ceva nou pentru psoriazis am un baiat care are 23 de ani si are aceasta boala de la 5 ani va las nr de tel daca stiti ceva ,imi dati un bip si va sun eu.+393280142557.va multumesc