psoriazis

Boli de piele

Postata de lidia margol cu 10 ani in urma.

bună seara,sotul meu are de 6 ani psoriazis vulgar la început la tratat cu dermovate dar nici un efect,apoi cu elocom si asorian ,precizez că are boala pe scalp si un pic pe frunte ,dar și pe coate și picioare,acest tratament a fost bun dar nu a mai dat randament după o perioadă de timp,acum de ceva timp folosește sal-ekarzin,împreună cu daivobet ,este bun dar după o perioadă de timp,apare niște bobițe ,formate din scuame de piele uscate,acest tratament este relativ bun dar de ce se formează aceste bobițe , ce se poate face ,mulțumesc

Raspunsuri (4)

Nabil

acum 10 ani

Buna ziua

Eu folosesc phytoderm(pronatura) plus un regim de viata specific cu rezultate foarte bune.

lidia margol

acum 10 ani

multumesc,dar nu am auzit de acest produs ,da-mi mai multe detali te rog

ramona

acum 10 ani

matusa mea face cam de 2 ani tratament naturist si nu mai are aprope deloc probleme. a fost la dr chirila -naturalia. A primit si un regim de viata, fara zahar, carne de porc, alcool, etc. Dupa 1 an si ceva a vazut rezultate, nu mai foloseste deloc xamiol si dermavate. A mai observat ca daca se enerveaza ii ies aproape imediat leziuni.

Corina

acum 9 ani

Am psoriazis de 6 ani. L-am mostenit de la mama mea , care a avut si ea. Sunt tanara si e foarte neplacut sa am asa ceva pe piele, mereu imi este rusine daca vede cineva.
Dupa multe plimbari pe la medici am gasit un medic care a vrut sa ma ajute cu adevarat si mi-a recomandat sa incep sa folosesc o crema naturala pentru psoriazis si eczeme de la Derma E.
De cand cu acest medic si cu aceasta crema problema mea cu psoriazis a disparut. E f eficienta crema, pentru mine a functionat, as putea spune ca a facut minuni.