Psoriazis

Boli de piele Pitiriazis rubra pilaris Psoriazis

Postata de a23 cu 14 ani in urma.

Ce crema sau alt produs sa folosesc pentru maini pentru ca am psoriazis si mainile mele sunt in permanenta aspre si crapate?

Raspunsuri (50)

ionica

acum 14 ani

Foloseste Crema pentru eczema si psoriazis. Este o crema cu efect calmant si emolient. Din cate stiu, aceasta crema este recomandata pentru pielea afectata de eczema sau psoriazis.

Diana

acum 14 ani

Contactati-ma la adresa de e-mail [email protected]

daniela florentina121813

acum 13 ani

eu am folosit Advanta Crema si Advantan Milk. Insanatosire grabnica !

alin

acum 9 ani

cum i zice la crema?

anita

acum 14 ani

trebuie sa consulti un dermatolog si eu am psoriazis sau mai bine zis am avut

Ileana

acum 7 ani

Cum ati scapat de aceasta boala ? Eu am la degetul mare al piciorului ....

Dr. Dermatologie

acum 14 ani

Puteti incerca gama de produse Psoriane de la Merck, sau Cold Cream de la Avene. Aceste produse se pot gasi in farmacii.

GABI

acum 14 ani

CUM AI SCAPAT DE PSORIAZIS

ttt

acum 14 ani

A aparut recent o crema pentru pzoriazis. Cei care au incercat-o au fost de-a dreptul uluiti de rezultate. Daca v-ati pierdut speranta ca va mai poate ajuta ceva, contactati-ma cu incredere la e-mail [email protected].

silvia

acum 13 ani

zi_mi te rog din suflet cum se cheama crema si unde o pot gasi
urgent mersi mult

crtistian viorel

acum 7 ani

nimi zici si mie cum sa te gasesc sau daca imi dai fb sa imi zici si mie cum sa fac ?>\\

cati

acum 14 ani

am 22 de ani sunt insarcinata in trei luni.doctorul mia spus ca am pzoriazis dar cu semnul intrebarii.am acele exeme decat in cat.poate afecta cu ceva copilul?

cati

acum 14 ani

scuze cot astept raspuns

Dr. Dermato

acum 14 ani

Trebuie sa consultati un medic dermatolog. Certitudinea diagnsoticului de psoriazis se poate stabili doar in urma efectuarii unei biopsii cutanate. Evolutia psoriazisului in sarcina depinde de la persoana la persoana. Trebuie sa aveti grija ce tratamente dermatologice urmati, sa fiti atenta atat la medicamentele administrate oral cat si la topicele aplicate local, pe piele. Copilul poate mosteni afectiunea astfel incat la un moment dat in viata sa dezvolte leziuni de psoriazis, dar nu se poate prezice acest lucru in mod clar! Este indicat sa consultati un medic dermatolog!
Va doresc multa sanatate!

daniela florentina121813

acum 14 ani

buna eu am psoriazis rozat Gibert din 20 ianuarie 2010 ...si mi s-a recomandat de la dermatologie crema Advantan ...acum ramane la alegerea ta ce decizi :) sa te faci bine

mara

acum 14 ani

psoriazisul este de mai multe feluri iar cazurile grave de psoriazis cum ar fi cel vulgar nu se trateaza usor cu advantan sau cu creme cosmetice,sau cu diverse reclame pe care si le fac unii stiind ca sunt multi bolnavi cu psoriazis in suferinta si profita pe naivitatea lor.Eu am psoriazis de aproape 20 ani,am incercat de toate,dermovatul nu-l mai folositi ca pe moment va ajuta iar dupa apare o explozie,mai mult decat aveati.Eu folosesc niste creme{3} preparate de un dct din Iasi foarte bune si ieftine.Cu regim si aceste creme din 90%din suprafata corpului cat am avut psoriazis acum am circa 10%iar vara de la soare nu mai am absolut nimic. [email protected] emailul meu.Nu fac nicio reclama si nu c***a nimic,vreau doar sa ajut.

Dr. Dermato

acum 14 ani

De multe ori se face confuzie intre psoriazis, care este o boala cronica si pitiriazisul rozat Gibert, care este o afectiune care se vindeca de la sine in mximum doua luni. Daca Advantanul este util pentru pitirizisul rozat, grabind intrucatva vindecarea, in ceea ce priveste psoriazisul acest lucru nu este valabil; Advantanul poate uneori chiar sa agraveze psoriazisul.
Va doresc multa sanatate!

opris_1

acum 14 ani

eu folosesc advantan pt ca mi la recomandat medicul dormatolog.ce sa mai inteleg acum???ziceti ca poate afecta psoriazisul....ciudat nu mai inteleg

olbi

acum 13 ani

sint bolnavde 29 de ani si nu am scapat de boala cu sa fac macar sa se melioreze

adela

acum 11 ani

Un tratament unic pentru psoriazis, facut de un savant sarb printr-o metoda proprie, care trateaza mai ales cazurile unde nu s-au folosit steroizi, se numeste Sorry A-Z. Merita sa cititi cel putin despre el. Il gasiti la www.psoriazistm.ro

Pag 1 din 3