Psoriazis, lupus eritematos, lichen plan, pitiriazis rozat - afectiuni cu leziuni papuloscuamoase si papule nonconfluente

Boli de piele Lichen plan Lupus eritematos

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

.vreau sa stiu si yo cine are asa ceva si cum se poate tarata..ms mult

Raspunsuri (21)

Paul69

acum 15 ani

buna dregos eu ma numesc milica si am 42 ani am lupus de 17 ani si sunt multe forme de manifestare eu am lupus desiminat adica la exterior cu eruptipe piele mancarimi umflaturi dureri musculare disconfort dar e lupus sistemicala e intern poti avea afectiuni renale ,cardiace,cu ficatul sunt multe feluri dar toate sunt greu de suportat si dureroase ,daca ai asa ceva nu sta mergi la medic astept sa-mi spui mai multe despre sau cine si cum se manifesta la tine

horia1107028

acum 15 ani

este f greu de urmat un tratament pt psoriazis si nici nu prea sint rezultate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog din suflet sa ma ajutati prin orice metoda de a ma lasa definitiv de fumat....sfaturi ....astept pe adresa de mail sugestii orice metode sau institutii legate de fumat ....impotriva fumatului

madalina228116733

acum 15 ani

am incercat si eu sa ma las de fumat cu ceaiul de pedicuta. ajunsesem la un moment dat sa nu mai suport nici fumul de tigara dar mi-a lipsit vointa si am renuntat. asa ca daca ai putina vointa poti incerca cu ceaiul de pedicuta. o alta varianta era cu tigarea inp***ata in lapte. stiu de la o prietena care dupa ce a fumato ia fost foarte rau si a renuntat la fumat o perioada de timp. mult noroc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua,
Imi cer scuze ca trimiy mail la dvs dar nu stiam
cum sa raspun.Sunt sigur ca veti redirectina acest mesaj
catre persoane autorizat.
Adaug mici completari la simptomatologia mea:
mancarime puternica,
ma scarpin foarte mult apare initial o exfoliere a
pielli sub firma de matreata, care duce la sangerari,
putin mai jos de locul in care a aparut sangerarea se
inflameaza zona si apre durere,
ma linsitec cu apa rece, mentionez ca nu am urmat nici un tratament,
acest lichen are o vechime de peste 20 de ani,
in urma mai multor consulte medicale de-a lungul
anilor am inteles ca nu exista leac.Asi dori daca aveti un
unguent pentru lichen si la ce pret este .
Va multumesc anitcipat!!!
Va multumesc

daniela

acum 12 ani

si eu am avut asa ceva si m-am tratat cu dermovate se gaseste in farmacii e si unguent e si crema e ieftin

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am pitiriazis rozat Gilbert din luna noiembrie.Am luat aerius,Xyzal si eleocom(crema).Problema e ca nu imi trece nici dupa atata timp de tratament si daca nu folosesc intr-o zi eleocom se extinde parca si mai tare.pielea arata de parca ar fi cu pliuri(arsa)si in locul respectiv ramane cicatrice alba.Ce pot sa fac sa treaca fara cicatrice?nu ma pot face cu eleocom o viata. Va rog sa ma ajutati.......Multumesc anticipat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua. Prietenul meu are psoriazis si lichen plan. Va rog frumos recomandati-mi un medic care l-ar putea ajuta.Va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

care este cauza aparitiei si cit dureaza aparitia lui

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am pitireazis alb de vreo citva ani si nu mai scap de el am pe miini si pe spate si as vrea sa scap de el si daca miati spune un tratamen va rog frumos

comentarii utilizatori

acum 15 ani

din cate am citit psoriazis este o boala cronica si vindecarea in intregime nu a gasit-o nimeni.boala poate aparea,poate disparea apoi pt multi ani si din nou sa apara.sufar de aceasta boala de la varsta de 14 ani iar acum am 23.in decursul timpului boala a evoluat incepand cu degetele de la picioare pana la degetele de la maini iar in prezent ajungand a-mi ataca si ungiile.am fost controlata de cei mai buni dermatologi din pitesti dar niciunul nu a reusit macar de mai amelioreze boala....sincer chiar nu stiu ce as mai putea face...ce imi recomandati?

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am lupus din 2002 am paru cazut ,portiuni cat pui degetul si problema mare e ca este an fata si nu a mai crescut ce pot face?

Andra30

acum 14 ani

Intr-o carte de retete naturiste, mai veche , inainte sa apara atatea pe care nu stiu cine le mai verifica, am citit ca leac pt psoriazis spuma care se formeaza pe cai la efort. Daca aveti pe cineva la tara si va poate ajuta, spuma respectiva se aplica pe zonele afectate cat timp e nevoie.

MARIAN

acum 13 ani

INCERCATI TRATAMENT CU BUTAVATE OINTMENT,SPALARE CU EUBOS CARE ARE 0 HP.(PENTRU LUPUS).SI EU AM
SE VINDECA SI REAPARE INTRADEVAR,DAR ASTA E O SOLUTIE.EXISTA SI O INJECTIE MICA PE BAZA DE CORTIZON.TRECE IMEDIAT,DAR NU PREA E RECOMANDATA.

tratament psoriaz,lupus

acum 13 ani

pot ajuta cu tratament persoanele cu lupus eritimatos,psoriazis
[email protected]

criss

acum 13 ani

Buna ziua!Cei interesatid e psoriazis si tratament pot rtimite email la [email protected] sau putem tine discutii pe messenger la id viata_fara_stres

ma numesci duca tatiana

acum 13 ani

varog sa ma ajutati ami bola lupusu nu stiu ce sa faci imi cade paru

adela

acum 11 ani

Un tratament cu rezultate foarte bune, fara steroizi, facut de un savant sarb este Sorry A-Z. Tratamentul are rezultate remarcabile mai ales in cazurile unde nu s-au folosit steroizi. Puteti citi despre el: www.psoriazistm.ro

tratament psoriazis

acum 11 ani

pentru psoriazis vulgar, o solutie ar fi aici http://tratament-psoriazis.urmatorulpas.com/tratament-psoriazis/

notis

acum 10 ani

Folositi cu incredere Butavate crema 25g si Butavate solutie capilara 50 ml, producator GlaxoSmithKline Greece, termen de valabilitate 2015, efect imediat 1- 3 zile, pret 25 lei, relatii 0724.989.964. Bucuresti Sct 6. PS puteti sa postati pe forum, parerile voastre pro si contra referitor la produsul folosit.

Pag 1 din 2