problema mare??

Boli de piele

Postata de ady 14 cu 12 ani in urma.

am o fetita de 8 ani ,si are urmatoarea problema ,ii miros picioarele nu stiu de la ce si din ce cauza ,eu m-am gandit ca e de la incaltaminte dar dupa ce se spala ,trec cateva minute si iar ii miros dar nu la fel de tare ca pana sa se spele .e vreo problema ?daca da va rog sa imi spuneti ce e de facut. Va multumesc!

Raspunsuri (4)

intrebari

acum 12 ani

fetita transpira la picioare sau maini sau ap ? este friguroasa ?
este ascultatoare de fel ?
Probleme cu pielea, unghiile, parul ? cat de des raceste ?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

poate fi vorba despre o micoza, iar pentru aceasta ar trebui sa mergeti la medicul de familie sau la medicul pediatru, unde vi se va prescrie o reteta pentru o crema antimicotica.

va urez o zi buna

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

la consultul dermatologic pe carej îl veți face este foarte probabil să se constate că este vorba de o hiperhidroză a picioarelor, boala produsa de o hiperproliferare genetica(formata in embriogeneza) a glandelor sudoripare ale picioarelor, care are un tratament specific, simptomatic si cauzal. Este interzisa purtarea ciorapilor sau sosetelor de material sintetic(se foloseste numai bumbac 100%) a tenisilor, adidasilor si cizmelor de cauciuc.

ady 14

acum 12 ani

multumesc!!!