Ploaie de matreata

Boli de piele

Postata de vlad_dani86 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

De cateva luni a inceput sa mi se exfolieze pielea capului, rezultatul fiind o ploaie de matreata. Imi vine sa ma scarpin mereu prietena a observat ca am facut bubite mici.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Nu stiu daca are relevanta dar, pe langa faptul ca am o imunitate scazuta, in urma unui exudat faringian am fost diagnosticat cu Klebsiella pneumoniae asociat cu o Candida albicans.

Va multumesc, cu respect.

Raspunsuri (1)

Tatiana Carp

acum 10 ani

Am avut si eu probleme cu matreata, si mi-a trecut greu pana am gasit un sampon bun.

Am fost la doctor sa imi zica ce sa folosesc ca sa scap de matreata si mancarimea scalpului si mi-a dat un sampon natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Samponul e incredibil… m-am indragostit de el. De cand am inceput sa il folosesc am scapat de matreata si mancarimea scalpului. Imi place enorm de mult misorul si imi place ca nu face spuma multa cum fac produsele chimice.