Pielea uscata si senzatia de mancarime a pielii

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Sunt insarcinata in luna a 8-a si am mancarimi pe toata suprafatza corpului: picioare, bratze, umeri, abdomen... Cel mai grav este pe picioare: de la genunchi in jos si in special talpile si p***a piciorului si bratzele. Picioarele si mainile imi sunt umflate. De la scarpinat mi-am facut rani. Am folosit uleiuri si creme, dar mancarimea persista. Credetzi ca dupa nastere voi scapa de aceste mancarimi? Nu pot dormi din cauza lor. uneori am senzatzia ca ma mananca muschii, nu doar pielea.

Raspunsuri (10)

Razvan89

acum 15 ani

si eu am patit la fel cand am fost insarcinata.am nascut si eu tot mai aveam probleme .cineva m-a spatuit sa incerc cu solutie de acid boric .nu mai stiu ce concentratie avea sunt 22 de ani de atunci dar stiu ca m-am dat seara cu acea solutie si a doua zi deja mancarimea a disparut.intebati la farmacie poate va ajuta.multa sanatate si nastere usoara!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

din ce cauza apar?

Gros1

acum 15 ani

am patzit si eu acelashi lucru si in urma scarpinarii dupa nastere am ramas cu miste vergeturi de o frumusetze rara...folositzi viatamina A si facetzi dusuri schimband tempereatura di cald in rece ptr a ajuta elesticizarea pieli,eu ajunsesem sa creed ca sufar de scabie dar era soar p0ielea carre se intinsese prea mult fara a fii suficient de elastica.NU VA SCARPINATZI

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost la un consult de specialitate si in concluzie diagnosticul a fost la fel ca si cel care l-am primit de la dvs

comentarii utilizatori

acum 14 ani

daca stie cineva un remediu pentru scalpul uscat. Il am asa de mult timp si cand dau cu mana prin par se desprind foarte multe cojite nu stiu cum sa le zic. daca conteaza varsta am 17 ani si de prin clasa a 7-a a 8-a am pielea capului uscata . multmesc astept raspunsuri

Ani

acum 14 ani

Foloseste sampon Clear- oricare dintre ele. Vei vedea ca nu mai ai probleme.Posibil sa ti se ingrase parul prea repede. Am avut aceeasi probleme si cu Clear am rezolvat-o.

bianca

acum 12 ani

dupa ce fac baie daca nu ma dau cu crema ma mananca rau . poate sami raspunda cineva
dar asta se antampla doar de cateva luni 2 sau 3

bianca

acum 12 ani

dupa ce fac baie daca nu ma dau cu crema ma mananca rau PIELEA . poate sami raspunda cineva
dar asta se antampla doar de cateva luni 2 sau 3

bianca

acum 12 ani

dupa ce fac baie daca nu ma dau cu crema ma mananca rau . poate sami raspunda cineva
dar asta se antampla doar de cateva luni 2 sau 3

flavia

acum 9 ani

Iti recomand pentru mancarimi sa cauti crema naturala antiseptica pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Am folosit multe produse de la ei, inclusuv aceasta crema si sunt tare multumita de rezultate.