Piele

Boli de piele

Postata de Vlad C. cu 8 ani in urma.

De un an şi jumătate mi-a apărut o pată roşie între picioare...Am crezut că e o simplă iritaţie ,dar a început să se extindă şi să am o senzaţie de mâncărime insuportabilă. Am mers la o doamnă medic şi mi-a prescris ''''Travogen'''', spunându-mi că e vorba de o ciupercă de piele. M-am dat cu crema respectivă şi pentru o perioadă de câteva zile a dispărut,dar după a reapărut. De un an şi câteva luni mă tot amăgesc cu această cremă cu care mă dau azi, iar peste 2 zile ciuperca apare iar...şi se extinde. Şi nu mai ştiu ce să fac. Dacă m-aţi putea ajuta cu un sfat, v-aş fi recunoscător...Vă mulţumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Utilizator21532639337

acum 5 ani

Ciuperca se numeste Tineea kruris , puteti scapa de ea cu Travocort unguent 30 zile dimineata si seara, dusuri regulate zilnic si toata lenjeria de corp dezinfectata sau dupa caz inlocuita (Ciuperca ati luat-o de pe capace toaleta 90%)