Piele sensibila si dureroasa - abdomen

Boli de piele

Postata de inda cu 9 ani in urma.

Nu stiu daca aici ar trebui sa postez intrebarea... de cinci zile am o sensibilitate la atingere a pielii pe abdomen, in partea dreapta, zona mediana. Senzatia e de durere, arsura, deranjanta la frecarea cu hainele.... portiunea pare destul de extinsa. M-am gandit ca s-ar putea sa fie zona zoster, insa pe piele n-a aparut nimic. Am avut varicela si zona zoster cand eram mica, dar nu mai tin minte ce si cum. Prietenul meu a avut un herpes (la gura) cu cateva zile inainte... el are frecvent, de obicei eu nu iau de la el, nu fac herpes. Totusi, e ciudat ca nu-mi apare nimic pe piele, asa ca nu pot merge nici la dermatolog, ca n-am ce sa-i arat. Ce pot face? Alte simptome n-am, am inceput sa iau un B complex.

Raspunsuri (2)

Utilizator11644664654

acum 2 ani

Ce răspuns aveți la problema dvd?

Kiko

acum 11 luni

Ma regăsesc aproape in totalitate in aceasta descriere, cu singura diferență ca eu am al 2.lea herpes bucal într-o săptămână. Mi-ar fi foarte util răspunsul la întrebarea dvs. Va rog să-mi spuneți ce a fost și cum s-a rezolvat. Sau oricine are o părere despre acest subiect. Măcar sa știu încotro s.o apuc. Mai ales ca sunt bolnava cronic si nu-mi permit sa mai capat alta boala. Mulțumesc anticipat!