piele ruvida

Boli de piele

Postata de dedero cu 11 ani in urma.

Buna ziua,cam de o luna mi-au aparut pe gat niste ''''pete'''' la inceput nu se vedeau dar daca atingeam simteam piele ruvida dar acum au inceput sa se inroseasca si ma cam mananca, doar pe gat multumesc mult pentru raspuns!

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

este bine sa va consulte un medic dermatolog deoarece aceste pete pot indica existenta unui diagnostic diferential cu alte boli; daca ati mai avut antecedente alergice este posibil sa fie o alergie la material plastic sau alte afectiuni care se pot distinge de catre dermatolog prin investigatii clinice complete(inspectie vizuala, palpare etc.) si paraclinice(de laborator)

dedero

acum 11 ani

Multumesc mult pentru raspuns!3