Piele rosie si uscata

Boli de piele Ihtioza

Postata de ioana simona2 cu 15 ani in urma.

Stie cineva tratament pentru o asa problema?Multumesc.

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Irina,
In primul rand te-as sfatui sa te duci la un consult medical. In majoritarea cazurilor, problemele pielii uscate se rezolva cu masuri de auto ingrijire, cum ar fi folosirea cremelor hidratante si evitarea bailor lungi. Daca pielea este foarte uscata si scuamoasa, sunt in farmacii creme pe baza de acid lactic sau acid uric, care se elibereaza fara prescriptie medicala.
Daca afectiunea pielii este mai serioasa, cum ar fi ihtioza sau psoriazisul, se recomanda consultul medical in urma caruia medicul poate prescrie creme si unguente sau alte tratamente aditionale ingrijirii la domiciliu. Sanatate

DANIEL18124672

acum 15 ani

Buna,Irina pentru problema ta, iti pot recomanda un tratament foarte bun cu produse Dermaviduals.Tratamentul consta din:curatarea pielii cu lapte de curatare DMS ,tonifiere cu Tonic de fata DMS ,dupa care aplicarea cremei de zi compusa din:44 ml Crema DMS High Clasic plus,2 ml nanoparticule de vitamina K , 2 ml D pantenol ,2 ml extract de aloe vera ;crema de noapte :44 ml DMS High Clasic plus ,2 ulei de germeni de grau,1 ml vitamina A nanoparticule,1ml vitamina E,2 ml coenzima Q10 nanoparticole,si 2 ml ulei de nuca de macadamia.
Iti recomand acest tratament pe baza simptomelor descrise de tine dar in mod normal ar trebui sa faci o dermoanaliza(analiza dermatologica a pielii)in urma careia ti se prescrie un tratament individualizat.Numai bine Carmen