Piele care se inroseste

Boli de piele

Postata de Radu777 cu 9 ani in urma.

De aproape un an, am inceput sa am urmatoarea problema. Pielea mi se inroseste foarte repede, dar in unele locuri (in jurul sprancenele, pe obraji si pe nas) ramane asa aproape mereu. A inceput cu o pata pe piept (cel putin asa cred), dar apoi s-a extins pe tot corpul, si acum sunt "patat" si pe picioare si pe burta, si pe maini. Am fost la dermatolog, la doi dermatologi. Unul mi a dat un diagnosticat de pitiriazis rozat, mi a dat niste antihistamice care opreau mancarimie, dar dupa oprirea tratamentului, boala era inapoi. Celalalt dermatolog mi-a dat diagnosticul de urticarie colinergica. Si mi a dat tot niste antihistamice... Care in final n-au dus la niciun rezultat pe termen lung. Credeam ca boala nu se ia, dar a de curand prietenei mele i au iesit pete similare. Si si prietenei ei cu care a fost in vacanta i au iesit aceleaasi tipuri de pete. Sunt semi disperat si va rog sa mi spuneti daca vi s-a intamplat si voua asa ceva si cum ati reusit sa scapati.

multumesc

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand un consult la un cabinet de medicina naturista pentru a primi un tratament adecvat.Sunt remedii naturale din plante care va pot ajuta.Curele de detoxifiere cu complexe din plante medicinale sunt si ele indicate in afectiunile cronice ale pielii.Multa sanatate!

anonim

acum 8 ani

fa bai cu ceai de troscot timp de 20/ de minute o data pe zi