Piele aspra pe picioruse la copil

Boli de piele

Postata de Delia-Florentina cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Fetita mea de 2 ani si 4 luni are pielea mai aspra pe picioruse, de la genunchi in jos.De fiecare data dupa ce ii fac baita o dau cu crema sau ulei pt copii de la J&J.
Nu tin minte sa fi fost asa intotdeauna dar oricum am sesizat asta de f mult timp.In rest nu arte absolut nici o afectiune a pielii,e f curata de la nastere.
Problema asta nu as pune-o pe seama deshidratarii fiind doar local si ea bea f multa apa,ceai sau supe etc.
Astept un rsp din partea dvs.
Va multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Pediatrul ce spune?

Delia-Florentina

acum 13 ani

nu am consultat-o in aceasta privinta...nu mi se pare a fi o problema grava dar am vrut sa intreb aici pt linistea mea.
pielea e la atingere putin aspra,nu e vizibil.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Mergeti la un dermatolog cu experienta in dermato-pediatrie. S-ar putea sa fie constitutional si sa nu reprezinte o problema de sanatate ci doar o varianta a normalului. Este posibil sa fie tranzitoriu si sa dispara cu virsta.
075dermato