Pete sub ochi

Boli de piele

Postata de annah cu 13 ani in urma.

Ce semnifica aparatitia petelor sub ochi? Am niste pete chiar sub cearcane. La inceput erau putin vizibile, dar acum sunt din ce in ce mai accentuate.

Raspunsuri (10)

Iuli

acum 13 ani

Multe. Mergi la medic.

OmniaP

acum 13 ani

ot semnifica probleme ale ficatului; in general, astfel de pete apar in urma consumului de alcool, insa, cauzele pot fi nenumarate...

annah

acum 13 ani

Hm.... dar eu nu consum alcool... multumesc!

any

acum 13 ani

cred ca este vitiligo o depigmentare

annah

acum 13 ani

petele sunt maronii

Iuli

acum 13 ani

Nu e niciun vitiligo. Petele maronii pot semnifica multe. Consulta medicul. El e singurul in masura sa iti spuna ce e si ce sa faci.

annah

acum 13 ani

Multumesc! Indata ce o sa am bani :D, o sa ma duc la medic! Deocamdata voiam sa stiu si parerile altora.

Iuli

acum 13 ani

Pai nu ai nevoie de bani... Mergi la medicul de familie, e gratis. Sau la medicul din policlinica de care apartii, iar e gratis. Asta cu "nu am bani nu e o scuza"> Pe urma se agraveaza si vei plange ca nu te-ai dus la timp.

annah

acum 13 ani

Asa am sa fac! :)

adina

acum 13 ani

si mie mi-au aparut niste pete sub ochi chiar pe cearcane. am fost la medic si mi-a spus ca e din cauza colesterolului. mi-a dat sa fac analize si la ficat.