pete rosiipe fata si gat asematatoare unor cosuri

Boli de piele

Postata de Madynikole09 cu 12 ani in urma.

Buna ziua
Azi-dimineata cand m-am trezit am observat ca pe toata fata si pe gat mi-au iesit niste pete rosii de forma unor cosuri...m--am fata cu pudra mentolata deoarece ma manca foarte tare si pe urma am facut comprese cu ceai de musetel..ce ar putea fi?multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Nu precizati daca leziunile sunt prezente si pe corp si daca a-ti mai avut si alte simptome generale; ce varsta aveti? Bine ar fi sa va vada un medic sa nu fie vreo eruptie virala ( pojar, rubeola), postmedicamentoasa, etc.

Marisca vasile

acum 10 ani

bea mult lapte de capra dimineata