pete rosiii maricele

Boli de piele

Postata de emilia108136242 cu 13 ani in urma.

din ce cauza pot fi petele rosii de marime de la 1 la 3,4 cm in diametru de pe spate si burta. petele sunt inflamte , adica ies in evidenta, nu provoaca mare mancarime, dar se extind.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Este o alergie! Luati repede niste aerius sau zyrtec, ce aveti (vedeti prospect pt cantitate) si daca se agraveaza, mergeti la spital!

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

http://075dermato.blogspot.com/2010/01/pitiriazis-rozat-gibert.html
Este posibil sa fie un ''pitiriaris rozat Gibert''. Caracteristica acestei boli este ca, cel mai frecvent, leziunile nu apar sub '' linia centurii'' .
Trimiteti o fotografie cu macro la:
[email protected]

paul

acum 8 ani

nu stiu de vreo un an jumate imi tot ies tot felul de pete rosi care imi rrovoaca mancari mari am luat si injecti si medicamente si nu miau trecut va ros sa ma contactati sa putem vorbi va multumesc 0765303531

paul

acum 8 ani

locuesc in bistrita nasaud va rog sa ma ajutati