pete rosii

Boli de piele

Postata de Annna-Maryiya cu 10 ani in urma.

buna ziua! am si eu o problema. mi-au aparut cateva pete rosii pe picioare care imi provoaca mancarimea. ce sa fac? multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul dermatolog. Intre timp, pentru ameliorarea pruritului ( mancarimii) puteti utiliza medicamente gen: aerius, claritine, alerid, etc.

Miron Maria

acum 10 ani

intai trebuie sa depistezi cauza care a provocat aparitia acestor bubite. Eu iti recomand sa faci o cura de detoxifiere a organismului. Poti incerca intai printr-un regim de viata sanatos bazat pe fructe si legume si apoi sa folosesti ZEOLITUL LICHID.

Derma Cluj

acum 10 ani

Buna,
Ac***a in vedere eruptia si pruritul, va indrumam spre un consult dermatologic.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj