pete rosii, uscate

Boli de piele

Postata de thisa cu 13 ani in urma.

de doi ani imi apar pe fata (pleoapa inferioara, pometi, nas si mai ales in jurul gurii niste pete rosiatice care se usuca si se exfoliaza dimineata, dupa ce ma spal devin iar rosiatice, apar si dispar...uneori seamana cu niste arsuri, in adolescenta am avut un ten foarte gras, acum la 34 ani il am mixt, nu stiu ce sa fac, la dermatolog nu pot ajunge prea curand, poate doar la medicul de familie, mi-e frica sa nu fie acnee rozacee, ma puteti ajuta?

Raspunsuri (1)

sari

acum 13 ani

Se spune ca persoanele care au afectiuni pe fata este ca o platosa prin care doresc sa tina la distanta pe cineva,nu doresc sa intre in contact cu persoana respectiva sau cu situatia in cauza.Cauta sa vezi si o consultatie psihologica, si un regim de viata si emotional echilibrat, sport, si mult aer curat.Cauta si pe net metode pentru un ten frumos si sanatos, gasesti si pe forum.
Sanatate si sa auzim de bine.