pete rosii si mancarime

Boli de piele Dermatita herpetiforma

Postata de allyna19_miky cu 13 ani in urma.

buna! cam de o luna de zile pe corp mi-au aparut niste pete de marime destu de mare,rosii la inceput si care imi provoaca mancarimi, si care dupa 2-3 zile devin albe si se cojesc,arata ca o arsura. imi apar incontinuu,din ce in ce mai multe si mai mari,si mai ales dupa ce fac baie sau daca beau apa de la robinet.am fost la dermatolog si mi-a recomandat elocom dar nu are efect decat asupra petelor pe care il aplic,pentru ca tot continua sa apara. credeti ca as putea avea alergie la apa?ce ar putea fii?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Pai e simplu. Nu mai bea apa de la robinet 1 saptamana si vezi cum iti e... Eu ma intreb daca nu e o ciuperca ceva...

inox

acum 13 ani

incearca un unguent de tipul:TRAVOGEN sau TRAVOCORT si vezi daca mai apar.Sa nu fie vreo dermatita herpetiforma ca atunci e mai periculos.Succes.

trandafir aurora

acum 12 ani

am un baiat de 16 ani care are probleme cu o alergie dar nu stim la ce a fost diagnosticat cu alergodermie de dr de familie ce pot sa fac?

Utilizator11575590553

acum 4 ani

Buna , am o problema asemanatoare , as vrea sa va intreb pana la urma cum ati rezolvat problema cu petele rosii si mancarimi ?