pete rosii si acnee

Boli de piele

Postata de tatius cu 10 ani in urma.

buna. am si eu mari probleme cu petele rosii si acnee pe fatza, lucrez la o fabrica de confectii si am impresia ca si e de la praful de la tesaturi. zonele cu problema sunt in regiunea barbiei. nasului, fruntea. am incercat metode naturiste cu miere, tincura de musetel, pata calda cu soda caustica nimic nu ajuta.. e o problema pe care o am de vreo 5 ani ...va rog un sfat

Raspunsuri (5)

Florina Mihaela

acum 10 ani

Eu am avut acneea si puncte negre timp de 8 ani de zile. Vreau sa zic ca dupa ce am mers la doctor dermatolog aceasta mi-a recomandat un tratament natural pe baza de creme din ulei 100% pur de arbore de ceai(Tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Cremele astea sunt minunate, pe langa ca nu sunt chimice si nu iti irita pielea sunt si foarte puternice in distrugerea cosurilor si a punctelor negre.
Medicul mi-a recomandat sa schimb sapunul normal cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai tot de la Thursday Plantation.

Dupa un timp de folosire a cremelor, tenul meu a devenit foarte foarte curat vizibil si acneea a disparut. Am recomandat cremele de cosuri si la o prietena, si dupa o perioada a inceput sa se curete si la ea tenul de cosuri.

Pentru pete vezi ca au stick de pete lasate de acnee si iritatii ale piele foarte eficient.

te pup!

tatius

acum 9 ani

unde le gasesc , imi spui te rog si cam cit costa?

maria4181

acum 9 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Arvat George

acum 8 ani

Florina Mihaela, chiar acum mi-am comandat si eu, (Tea tree oil) de la Thursday Plantation. Abia astept sa vina ...sa ma apuc de treaba , imi urasc tenul cand am o fata asa frumoasa care imi este acoperit de pete rosii ...nu e drept nu eram asa ,de aceea trebuie sa remediez asta intr-un fel sau altul. Multumesc o sa revin cu reply dupa un timp sa vedem efectele , Doamne ajuta sa fie pozitive :D :* .

lory

acum 9 ani

Florina Mihaela
si eu am inceput sa folosesc produsele amintite de tine,aproape de o luna dar inca nu vad nici un rezultat.cam in cat timp au inceput sa isi faca efectul la tine?multumesc