pete rosii piept

Boli de piele

Postata de alibabau cu 12 ani in urma.

Buna ziua! de 4 sapt mi-a aparut o pata rosipe pe piept,uneori ma mananca si cand ma frec pe ea ia culoare unei arsuri cu marginile rosii,dupa un anumit timp prinde o coaja gen matreata dar acceaiasi forma cu culoare are,precizez ca are cam 3-4 cm..ce ar trebui sa fac ?dupa ce fac dus sau dau cu apa pe ea se accentuaza culoarea si ajunge din rosu maroniu.multumesc

Raspunsuri (5)

laura

acum 12 ani

Poate fi o dermatita..mergi la dermatolog pt tratament..

alibabau

acum 12 ani

si asta cu ce se trateaza ?

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Trimiteti fotografie facuta cu macro la [email protected]
075dermato

Mirela Teodor

acum 10 ani

Cauta ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Am avut si eu problema asemanatoare cu o pata rosie si mi-a trecut complet.

Utilizator11567955908

acum 4 ani

Buna acele pete ies pe baza de stres..... trece cu
Sal-Ekarzin asa am si eu trec dar nu de tot ,pentru ca trebuie sa pleci si la un Doctor care lucreaza pe baza de nervi..te rog zim cum o sa fie stare ta pe viitor ,scriem pe IOSIFNISTOR45@ adresa_web_filtrata