Pete rosii pe umeri, piept si pe spate

Boli de piele

Postata de Ciprian110 cu 9 ani in urma.

Buna ..am 26 de ani si am si eu o problem mi-au aparut niste pete rosii de diferite dimensiuni,,cateva pe piept si pe umar la nivelul claviculei,si am observat ca sau extins si pe spate...le am de ceva luni dar am observat ca se extind si arata foarte inestetic.Tin sa precizez ca nu prezinta mancarimi.Ce ma sfatuiti sa fac,momentan nu am cum sa ajung la un dermatolog.

Aici aveti si cateva poze : http://i58.tinypic.com/13z48ya.jpg , http://i60.tinypic.com/xfan7l.jpg

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 9 ani

Pare a fi o reactie alergica.Este bine sa te consulte un dermatolog mai intai, daca zici ca le ai de cateva luni, nu trebuie sa le neglijezi.Daca zie ca nu tine de el, si e o alergie, te va trimite la medicul alergolog.Oricum iti vor face niste investigatii si analize amanuntite, daca problema nu iese la iveala usor.

Ciprian110

acum 9 ani

Am inteles..eu ma temeam sa nu fie vre-o ciuperca ceva..luata de undeva :| ..nici nu mai stiu ce sa cred,incercam sa aflu un raspuns cat de cat asa sa respir mai usurat..pana reusesc sa ajung la un dermatolog.

Alex

acum 8 ani

este o crema pt asa ceva , pt ca am avut si eu aceeasi problema numele ei este clortrimazol, dar cel mai bine este sa consulti un medic

Andrei0623

acum un an

Salut ai găsit rezolvarea problemei sau afecțiunea și eu am la fel de vro 6 7 luni și se înroșesc foarte tare aproape de mov acum sau extins tot spatele si pe umeri și câteva pe piept și îmi este frica sa nu sufăr de vro boala aiurea nu am timp cu munca sa merg la dermatolog