pete rosii pe piele

Boli de piele

Postata de Alexxx_2013 cu 10 ani in urma.

Buna seara. Ma numesc Alexandru am 21 ani si de vro cativa ani in coace am observat ca de fiecare data cand fac efort fizic,stau la soare,fac dus fierbinte imi ies niste pete rosii pe piele dupa care dispare in vro 5 minte daca ma opresc....din cate am inteles eu de pe acest site ca am "urticarie colinergica". Intrebarea mea este e ceva grav, imi pute-ti recomanda o reteta, un medicament ceva? Adresa mea de email este [email protected] in caz ca aveti nevoie.. Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Cristi

acum 10 ani

Salut sa sti ca si eu am aceasta problema si sincer numai suport,la orice efort mai intens sau cand ies de la dus imi apar niste pete rosi pe brate,gat si au inceput sa imi apara si pe fata.Ce vreau eu sa te rog este daca cumva afli ceva sa si rezolvi problema sa imi spui si mie,deoarece eu acum sunt in Danemarca si in urmatoarele 6 luni nu pot ajunge acas sa consult un dermatolog.Am sa te bag in lista de mess

Alexxx_2013

acum 10 ani

Ok...te anunt....in schimb pe mess intru mai rar...cand intru iti dau accept dar mai repede direct me mail ma poti contacta...intru zilnic. Sall

Ionela

acum 8 ani

Bună . cu așa ceva mă confrunt și eu . am aceste pete de 4 luni am luat tratamente și unguente,dar fără folos . Cum as putea scăpa de așa ceva . vreau să menționez ca pe mine mă și mănâncă dar nu tot timpul . după orice antrenament și alergare i.au foc . mă puteți ajuta cumva ?

Geo

acum 8 ani

Buna ziua. Sotul meu are aceiasi problema de careva luni. De fiecare data cand iese de la dus ii apare , dar doar pe fata, pete rosii dupa care dispari in maxim o jumatate de ora. Aveti vreaun raspuns? Multumesc anticipat.