Pete rosii, mancarime,descuamare

Boli de piele

Postata de Ereshkgial cu 12 ani in urma.

Buna seara, De o saptamana-doua am o problema si nu stiu daca sa ma sperii sau nu. Am 20 de ani si mi-au aparut pe fata, la inceput insesizabil, pete rosii care ma mananca si par a se extinde. Initial mancarimea persista un maximum de 5-6 minute dupa care sista. Acum persista ceva mai mult si ceva mai des si roseata nu se mai estompeaza ca la inceput. Eu tind sa cred ca e de la o crema de noapte pe care am achizitionat-o acum 2 sapt. , \"Dr. Scheller\". M-am interesat de simptome pe internet si ma tem sa nu fie Demodex. As vrea o opinie inainte sa consult un specialist din Bucuresti (daca dvs. ma sfatuiti sa fac asta in mod expres, ac***a in vedere ca eu am suferit de acnee juvenila si am apelat la un medic dermatolog iesean, care m-a tratat cu succes si la care as vrea-putea reveni doar peste 2 sapt. cand ajung acasa. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

TREBUIE NEAPARAT SA VA CONSULTE UN MEDIC DERMATOLOG, IAR PANA ATUNCI NU MAI FACETI NICI UN TRATAMENT LOCAL, CI NUMAI COMPRESE CU CEAI DE MUSETEL.