pete piele

Boli de piele

Postata de laviniac cu 10 ani in urma.

Buna!

Am niste pete roz-maro pe piciorul drept deasupra de genunchi si pe mana dreapta care nu ma mananca.Am folosit crema Lop***ad la in dicatia medicului, am facut cateva sedinte de laser Vbeam Perfecta si nu mi-au trecut.Medicul nu stie ce am...Am tinut si regim, am facut analiza coproparazitologica, am tratat lambliile...Nu mai stiu ce sa fac.Mentionez ca petele de pe picior au aparut de cativa ani dar nu le-am dat importanta.De un an si ceva au aparut si pe mana.Va rog sa ma ajutati si pe min e cu o parere.
Multumesc1

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 10 ani

daca petele au acelasi aspect pe mana si pe picior, fiind si asimetrice este posibil sa fie produse de o ciuperca(micoza), deci incercati un tratament de 6 saptamani cu NIZORAL CREMA la 12 ore si asocierea cu o imbracaminte care sa nu fie din material sintetic, ci numai din bumbac 100%, deoarece materialul sintetic nu permite eliminarea transpiratiei si creeaza un mediu propice dezvoltarii ciupercilor microscopice.

Utilizator21526809348

acum 5 ani

Buna ziua! Sunt mama unei fete de 22 de ani. Fata mea a fost in Indonezia in Bali, in vacanta 2 saptamani si s a intors acum o luna cu o pata maronie pe piciorul drept sus pe coapsa deasupra de genunchi si am dat o pe seama tantarilor de acolo. Intr-adevar, erau fff multi tantar,i dar a folosit toate produsele de protectie si vaccinurile necesare unei protectii speciale ... si totusi i au aparut aceste pete; mentionez ca vreau sa stiu daca sunt de la ficat pt ca cu ceva timp in urma, mai exact 4 ani, a fost internata in spital cu bacteria E Coli si nu stiu daca are vreo legatura, daca aceasta bacterie a disparut sau....

Utilizator11594115331

acum 3 ani

Bună ziua și mama are niște pete ro spre maro pe sub genunchi și pe fese ,pe coate nu o mănâncă, și a folosit cremă lop***ad dar fără rezultat.Daca ma poate ajuta cineva cu ce sa dea să-i treacă