PETE MICI SI ROSII PE ABDOMEN

Boli de piele

Postata de Mary31 cu 13 ani in urma.

Buna! Am si eu o problema,de cateva zile mi-au aparut pe abdomen niste pete mici si rosii , nu provoaca mancarime si aspectul este asemanator cu pielea urzicata.
Va rog sa imi spuneti care ar fi un posibil tratament si de asemenea cauza aparitiei lor.
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

ROXANA

acum 13 ani

ai o alergie...am avut-o si eu mi s-a dat un tratament puternic de catre dermatolog si o dieta drastica pentru sapte zile...si am av o data ..de doua ori si am descoperit 3 frati patati care costa doar 7 lei
si in doua zile mi-au disparut

Mary31

acum 13 ani

Multumesc pt.raspuns!

Erica

acum 12 ani

Buna ziua ! Am cateva pete rosii in zona abdomenului de cateva luni de zile,la inceput nu le-am luat in seama,m-am gandit ca poate am mancat ceva ce nu trebuia,insa petele nu au disparut,sunt sub aceeasi forma si nu prezinta mancarimi. As vrea sa stiu ce sunt mai exact si ce tratament as putea sa iau. Am incercat cu ceaiuri si am incercat sa mananc mai mult salate dar tot degeaba.

Paul

acum 10 ani

Buna ziua. Cam acum 3-4 zile mi-au aparut in zona dreapta a abdomenului niste basicii rosii si dese. In prima faza am crezut ca am fost muscat de o furnica , tantar , etc insa adoua zi mi-au aparut exact asa si in partea stanga a abdomenului dar in special in zona unde sta cureaua pantalonilor. Ma mananca incat daca asi putea le-asi decoperta cu tot cu piele. Va rog sa-mi dati un sfat cum sa le tratez . Multumesc.