pete mici maro sub sani

Boli de piele

Postata de Roman8 cu 11 ani in urma.

buna ma numesc Laura si am 31 ani si cam de vreo 2 sapt mi-au aparut niste pete maro deschis sub sani si care vad k se raspandesc repede. nu-mi dau mancarimi dar ma ingrijoreaza. imi simt si sanul fierbinte dedesubt.. ce tratament as putea face in acest caz?

Raspunsuri (6)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

trebuie sa va consulte un medic dermatolog dar sa nu va ungeti cu nimic in prealabil pe aceste pete pt a nu masca boala si a se expune sub forma ei naturala.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Dupa cum descrieti poate fi vorba despre leziuni de pitiriazis versicolor, care se trateaza cu tratament antimicotic local si/sau sistemic, dupa certificarea dg. de catre dermatolog.

cory

acum 11 ani

si mie mi se intampla la fel...e pitiriazis versicolor...

salut

acum 11 ani

ce tratament faci cory? te rog lasa-mi un raspund pe mail! [email protected]

raluca maria

acum 10 ani

am niste pete maro pe mine miau aparut de vro 5 luni de cand am plecat in spania cred ca sunt de la ficat dar nu ma doare si nu ma mananca decat se intind pe piele
ce tratament as putea sa iau sa scap de ele

Alina

acum 10 ani

Buna.Mi a aparut o pata rosie sub sanul drept si ma doare,inainte era foarte mica dar acum s a facut mai mare si aproape ca nici nu pot sa port sutien nu pot.Ma simt obosita,dureri de picioare etc.Va rog frumos sa mi spuneti cum se poate trata? Multumesc