Pete maronii pe picioare (de la genunchi pana la talpa piciorului)

Boli de piele

Postata de dominik72 cu 12 ani in urma.

Bunica mea, in varsta de 70 de ani, are de aproximativ un an pete micute si maronii pe pielea picioarelor (arata ca niste pistrui), incepand de la genunchi pana la talpa.
Puteti sa imi spuneti va rog care ar putea fi cauza?

Multumesc anticipat

Raspunsuri (8)

Medic Epuran

acum 12 ani

Numai un medic, de preferinţă dermatolog, ar putea să vă ofere nişte răspunsuri referitor la afecţiunea bunicii d-vs, în urma efectuării unui examen fizic.

Cudrasov Nicoleta

acum 8 ani

Buna ziua,

Mi-au aparut de cativa ani incoace niste puncte maronii pe picioare , asta dupa ce m-am epilat cu lama. Acum ma epilez doar cu ceara. Nu stiu cum sa scap de aceste puncte . Ma puteti ajuta cu ceva?
Multumesc.

Ditu Amalia

acum 10 ani

Buna ziua am 15 ani si mi-au aparut pe picior niste pete maronii mai ales pe partea din spate a piciorului de la genunchi in jos si sunt foarte mari si arata foarte urat pe picior prima data am avut putine iar in timp din ce in ce mai multe .
Imi puteti spune care ar fi cauza ?
Multumesc mult !

Dora

acum 8 ani

Ati aflat ce anume erau acele pete? de curand, mai precis de 2 luni mi-au aparut si mie la fel aceste pete. nu sunt in relief si nu prezinta nici o mancarime. nu stiu de la ce ar putea fi. mentionez ca unele au aparut dar au si disprut in cateva saptamani.

AnonimB

acum 10 ani

Ar trebui sa consulti un medic dermatolog cel ma bine.

Vasile

acum 8 ani

Am si eu aceasta problema

Silvia

acum 8 ani

Buna ziua va rog sa a-m dati si mie un sfat finca suntem plecati an strainatate de putin timp si nu avem medic de familie. Sotului meu ia aparut niste pete sosu anchis pe picioare de la genunchi an jos, nu al mananca dar ma angrijoreaza. Multumesc

Silvia

acum 8 ani

Buna ziua va rog sa a-m dati si mie un sfat finca suntem plecati an strainatate de putin timp si nu avem medic de familie. Sotului meu ia aparut niste pete sosu anchis pe picioare de la genunchi an jos, nu al mananca dar ma angrijoreaza. Multumesc