pete maronii la subrat

Boli de piele

Postata de Blom cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am 19 ani si de aproximativ 2 saptamani mi-au aparut la subrat niste pete maronii care ocazional provoaca mancarime. Nu stiu daca are vreo importanta insa mentionez ca fac sala si de 2 luni am luat si suplimente nutritive (total mass 4200) si consum alcool destul de frecvent (odata la 2-3 zile ies la o bere si deseori ajung la mai multe). Imi puteti recomanda un tratament sau sa imi spuneti care ar putea fi cauzele? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

sa va ungeti cu crema NIZORAL la 12 ore timp de 6 saptamani, evitati umiditatea(sters bine dupa baie) si imbracamintea de material sintetic; daca nu se vindeca mergeti la un medic dermatolog

Blom

acum 11 ani

Va multumesc insa eu am o problema si cu transpiratia. Sunt ud non-stop la subrat fie vara fie iarna deci este mai greu de evitat umiditatea. Poate fi asta o cauza? Sau poate fi de la vreo afectiune a ficatului?

cristi

acum 10 ani

salut ,la fel am patit si eu ca tine ,tot sala tot suplimente dar mie mi.au aparut in partea dreapta a burtii .vreau sa stiu cu ce le.ai tratat ?????

iulian

acum 7 ani

nu este de la suplimente in mod sigur ,dar suplimentele in ori ce caz nu le combina cu alcool ci cu liv 52 sau alte pastille care ofera protective ficatului . petele sunt in mod sigur si cert de la alcool ,dar ma chinui sa aflu si eu din ce cauza ...in caz ca afli ceva anuntama .