pete maroni pe piele

Boli de piele

Postata de maria346122321 cu 13 ani in urma.

de cateva zile mia aparut niste pete maroni pe piele si cateodat ma manca si dupa baie mi se cojeste pielea an locul acela.ami puteti spune de la ce e?sau mam intoxicat de la medicamente?

Raspunsuri (11)

Medic Epuran

acum 13 ani

Ar fi indicat să consultaţi un medic dermatolog.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Trimiteti o fotografie la [email protected]
Numai examinarea leziunilor (''petelor'') poate pune diagnosticul si stabili tratamentul.
075dermato

hriscu oana

acum 11 ani

cu aceasta problema ma confrunt si eu.sunt niste pete de culoare maronie deschis care se cojesc si se inmultesc f repede.am incercat mai multe unguente si nimic nu a dat rezultate.

dany

acum 11 ani

incercati cu clotrimazol

george

acum 11 ani

si eu am..am luat un preparat prescris de medic de la farmacie..au disparut pentru un timp scurt apoi iar au aparut nu cred ca mai scap de ele..

madalina

acum 10 ani

buna ,mi''au iesit si mie in urma cu ceva timp niste pete maronii pe spate si nu''mi mai trec ,ce mi''ati indica sa fac?

Denisa

acum 10 ani

Buna!mi-au iesit niste pete maronii in palma.de ce ?

gianina

acum 9 ani

Buna ziua,
in urma cu 3 saptamani mi-a aparut o pata rosiatica-maronie sub bratul drept era destul de mica si nu am luat-o in seama ma gandeam ca poate de la transpiratie desi nu transpir tare , observ ca se mareste si de o saptamana mi-a aparut si sub bratul stang la fel de mica ca cealallta la inceput; cateodata ma mananca si incep sa imi fac griji pentruca se mareste si deaj ma obsedeaza sa o tot privesc , crede-ti ca ar putea fi ceva care sa imi fac griji mari si de la ce ar fi putut aparea?
Multumesc

copcea maria

acum 7 ani

Buna, mi-au aparut pete maro dupa sarcina am incercat toate cremele, dar ele se inmultesc pe tot corpul, si la soare se rosesc si ma mananca, ce as putea sa fac sa scap de ele, va multumesc

Utilizator11527448308

acum 5 ani

La fel mi-au aparut niste pete mici pe spate,apoi pe umeri.de fiecare data cand au contact cu apa se inrosec iar dupa revin la culoarea lor...maronie...nu creeaza mancarim

Utilizator11535117532

acum 5 ani

Am si eu niste pete maro de la soare in urma cu câțiva ani,recent am fost la mare si parcă am mai multe as vrea sa scap de ele si nu stiu cum .Dacă ma poate ajuta cineva cu un tratament.