Pete maroni aproape de zona sub bratului si pe piept si spate

Boli de piele

Postata de andreibalan cu 10 ani in urma.

De ceva timp imi apar pete maronii pe corp si incetul cu incetul se extind ele au aspect uscat care se decojeste iar cand fac dus si dau cu buretele ele devin rosii si tin asa o perioada.Am pe partea dreapta a corpului si pe piept si pe spate mici pete

https://lh3.googleusercontent.com/-EDA77pdr-nc/Uv-z8cT8j5I/AAAAAAAAF84/H5dk1Ll4eJI/w350-h665-no/IMG_20140215_202800.JPG

Aici este o fotografie cu problema
Va multumesc

Raspunsuri (8)

ionut

acum 9 ani

Salut! Are si sotia mea ceva asemanator din ce spui, doar ca nu pot sa vad poza (linkul nu duce nicaieri). Am mers la 3 medici dermatologi si ne-au dat 3 diagnostici diferiti. Spune-mi te rog daca ai rezolvat si daca vrei sa-mi trimiti poza pe mail [email protected]
ms si sanatate!

florentina

acum 9 ani

bana seara,am si eu ceva asemanator,am facut biopsie si tot nu am primit un diagnostic.dumneavoastra ati gasit rezolvarea?multumesc

Anca

acum 8 ani

Si eu ma confrunt cu o problema asemanatoare si din ce am citit este o ciuperca ...Pitiriazis versicolor. Se trateaza cu creme antifungice si cu un sampon special...

Alina Ionela

acum 8 ani

Buna ziua! Si eu am aceeasi problema,cu petele! Am fost la doctor si nu am aflat decat ca este o ciuperca! Am luat o crema prescrisa de dansii! Doar k au trecut temporar!

Nicoleta

acum 8 ani

Buna ,am si eu aceeasi problema,nu am aflat inca cauza,dar am solutia temporara- produsul se numeste Clotrimazol-se gaseste sub forma de unguent sau solutie;este foarte eficienta,dupa numai cateva aplicari.
Sa va fie de bine!

Monica

acum 8 ani

Ma numesc Monica Si am avut Si eu aceeasi problema acum 2 ani de zile , din fericire ptr mine cu I igiena corespunzatoare , mincare sanatoasa fara saruri multe , grasimi , picante etc , hainele care le imbracam PE piele mereu calcate , asa omoram germii, lenjeria de pat Si Mai ales fetele de perne calcate , impreuna cu NIZORAL pastile ptr 10 zile impreuna cu Crema de Nizoral sau cortizanol ceva de genul am reusit Sa scap de ele , cel Putin nu Mai apar sper Sa fie de ajutor cit de cit acest comentariu persoanelor in suferinta , Si Inca ceva , evitati caldurile foarte puternice , cum AR fi baile sau soarele , afecteaza , se pot inmulti Si chiar dor , O seara frumoasa tuturor.

Monica

acum 8 ani

Ma numesc Monica Si am avut Si eu aceeasi problema acum 2 ani de zile , din fericire ptr mine cu I igiena corespunzatoare , mincare sanatoasa fara saruri multe , grasimi , picante etc , hainele care le imbracam PE piele mereu calcate , asa omoram germii, lenjeria de pat Si Mai ales fetele de perne calcate , impreuna cu NIZORAL pastile ptr 10 zile impreuna cu Crema de Nizoral sau cortizanol ceva de genul am reusit Sa scap de ele , cel Putin nu Mai apar sper Sa fie de ajutor cit de cit acest comentariu persoanelor in suferinta , Si Inca ceva , evitati caldurile foarte puternice , cum AR fi baile sau soarele , afecteaza , se pot inmulti Si chiar dor , O seara frumoasa tuturor.

Utilizator11609095207

acum 3 ani

Cunosc persoane cu asemenea pete , se pare că este o ciupercă urâtă (contagioasă) ,care netratată se extinde . Folosiți unguent " CLOTRIMAZOL"
Aplicați unguentul peste noapte ca să lucreze cât timp dormiți, a doua zi vă spălați cu un burete de baie bine zonele cu pete..apoi aplicați din nou .. repetați această procedură până dispar petele in totalitate.. hainele trebuie spălate și sterilizate .. după aceea refolosite.