Pete albe

Boli de piele

Postata de Miriaaam cu 11 ani in urma.

Buna!Asta vara mi-au aparut niste pete rosii pe spate,maine..am fost la medicul dermatolog si mi-a spus ca am ptiriazis rozat,si ca imi va trece singur in cateva saptamani! Deja a trecut un an iar acele pete rosii sunt albe!Stie cineva ce pot avea,si daca pot scapa de petele albe?

Raspunsuri (4)

marabianca94

acum 11 ani

stai linistita acele pete albe au ramas deoarece probabil le-ai expus la soare...iti vor trece vara asta . am avut si eu tot in perioada verii si am ramas cu pete albe dar in anul urmator mi-au disparut dupa ce m-am bronzat.... app sa nu te expui la soare fara crema de protectie.

victoras

acum 11 ani

EROARE!!!Ptiriazisul nu dispare fara tratament si, de celel mai multe ori nici cu....Apare vara ,la expunere si pe fondul unei transpiratii abundente iar iarna se estopmeaza.Ce medic e si acela care nu iti da tratament ci spune ca "sigur va trece in citeva saptamani"!!!

Miriaaam

acum 10 ani

Pai iarna nu mi s-au estompat!
Asta inseamna ca nu am ptiriazis..?

Derma Cluj

acum 10 ani

Buna,
Ac***a in vedere problema cu care va confruntati, va recomandam un consult dermatologic pentru diagnostic si tratament de specialitate!

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj