Pete albe pe brat ,motiv de ingrijorare?

Boli de piele Vitiligo

Postata de maserati cu 6 ani in urma.

Buna ziua ,am cateva pete mici (mai exact vreo 8 ) pe ambele brate (exteriorul muschiului bicepsului) ,petele sunt de dimensiuni mici .
Ar trebui sa merg la medic ?
Tin sa precizez ca sunt aparute de ceva timp dar stagneaza ,dar mie frica sa nu se extinda si sa fie prea tarziu.
Nu stiu de ce apare ca nu am stat mult in soare si nici parintii sau bunicii mei nu au asa ceva ..
Astept pareri de la d-voastra,......multumesc !

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/aspectul-pielii-10-indicii-despre-sanatate_8353

Dr. Corneliu DOBRE

acum 6 ani

Trimiteti o fotografie clara la E-mail: 075dermato@ adresa_web_filtrata
Cu stima,
Laserderm CLINIQUE