pete albe cap penis si preput

Boli de piele

Postata de johnny79 cu 12 ani in urma.

cam de 5 ani de zile mi-au aparut pe capul penisului niste pete albe care mai apoi s-au unit si care acopera cam tot capul penisului si preputul. Nu sunt dureroase , nu ma deranjeaza, numai ca acum nu mai pot decalota penisul in stare de erectie.
va rog ajutor

am pus o poza aici :

http://imageshack.us/photo/my-images/339/49429007.jpg/

Raspunsuri (8)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Trebuie sa va vada un medic dermatolog.

anonim

acum 11 ani

Boala se numeste Lichen schleros atrofic , este nevoie de circumcizie neaparat , daca nu o sa se inchida complet !
Dute si fa o programare sa iti faca circumcizie , numai asa poti scapa de aia , repet nu ai alte solutii , nu functioneaza nici un medicament , trebuie neaparat operat !

johnny79

acum 11 ani

inafara de circumcizie , nu exista alt tratament ?
de ex am citit de Dermovate crema
stima!

johnny79

acum 11 ani

mentionez ca am si niste mancarimi anale, in jurul anusului am deasemenea o pata alba
poate fi candida?

marcel

acum 10 ani

va rog sa ma ajutati urgent ....am si eu aceeasi problema cu petele albe pe penis dar am numai in anumite locuri pe capul penisului ..........credeti ca poate fi de la o infectie?

Nicolescu Marin

acum 8 ani

Am aceste basicute de vreo doua luni nu ma supara ,fara dureri ,dar sunt icomode,ce sa am si ce sfaturi imi dati sa pot scapa de ele. DE higena nu discutam ca sunt exagerat in aceasta privinta .Am varstsa

a de 90 ani si nu am suferit de nicio boala venerica.

relu

acum 7 ani

am pe capul penisului pete albe iar cand fac sex ma doare

Eugen

acum un an

Simplu: spalare cu apa si bicarbonat, de cel putin 3 ori pe zi, in zona afectata!
Noroc!