Pele foarte uscata / albicioasa

Boli de piele

Postata de ionutcosmin cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am 17 ani si de cativa ani ma confrunt cu aceasta problema. La inceput, n-avem nici-o problema cu pielea, insa de cand am intrat in perioada de pubertate (adica a inceput sa-mi creasca parul) au inceput sa-mi apare diferite puncte pe picioare si pe maini (acolo unde cresc firele de par) iar pielea se albeste mai ales la genunchi si la coate. Pe picioare nu mai zic, nu-mi creste deloc parul iar vara sunt putin jenat deoarece mi se albeste si arata foarte urat :( Daca-mi puteti spune niste creme sau remedii naturale as fi foarte recunoscator. Va multumesc!
Uitati poze;
http://imgur.com/6KA45wy
http://imgur.com/JQigghH

Raspunsuri (1)

ionela

acum 9 ani

iti recomand daca inca ai pielea foarte uscata sa incepi sa folosesti lotiunea de protectie de la Gloves In A Bottle. Eu am ajuns pe la mai multi medici pana am descoperit acest produs si de cand am inceput sa il folosesc pot sa zic ca e preferatul meu. Il recomand cu mare incredere.