peeling chimic

Boli de piele

Postata de ABCDEFGH cu 12 ani in urma.

urmez un tratament pentru strepcococ + stafilococ , mai am cam 1 luna de tratament si as dorii sa fac un peeling chimic . se poate?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

peeling-ul chimic se va efectua intr-un cabinet medical specializat in estetica(dermatologie), unde veti preciza medicului, tratamentul urmat cat si daca ati prezentat leziuni de herpes simplex. va trebui respectati o serie de recomandari inainte de a efectua procedura.