papilom sub brat

Boli de piele Fractura prin compresie a coloanei vertebrale

Postata de vasile-ciprian cu 12 ani in urma.

buna ziua,ma numesc ciprian si am 32 de ani,acum 1 luna am avut o fractura la humerus drept si am avut mana bandajata pe langa corp timp de 30 de zile,dupa aceasta perioada cand mi sa scos fasa ,pe corp si sub brat pielea parca este arsa ,este carne vie,acum folosesc o crema cu antibiotic pt.aceasta problema,problema principala este ca sub brat am avut un papilom micut dar acum sa marit ffff mult (cat unghia)sa schimbat la culoare (este aproape negru)si ma ustura foarte tare,intrebarea mea, este ce sa fac ?se poate cauteriza cat inca pielea mea nu este vindecata?,sau poate imi recomandati ceva ce a-si putea pune pe el ca sa nu ma mai usture sau sa cada singur. va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Avind in vedere ce s-a intimplat ,probabil este un papilom traumatizat si trombozat datorita compresiei; se poate cauteriza si acum si parerea mea este sa mergeti la un dermatolog ,care sa va trateze si problema de piele pe care o aveti.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

puteti sa-l cauterizati la un medic dermatolog dupa ce va vindecati de infectia locala

Aysha Fattal

acum 11 ani

Buna!Ma cheama Aysha Fattal sunt minora am 16 anii..Am o problema si sunt speriata ...Mama mea o doare subt bratul ei si este o bucata de canrne foarte mica dar inauntru si mia zis ca e speriata pentru posibil poate fii CANCER!! Va rog daca puteti sami ziceti ce sa fac oare e normal sau e bolnava cu ...Cancer,,,!!