nu stiu

Boli de piele

Postata de RODICA73121547 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc Catalina si am 22 de ani. De vreo 2-3 ani am o problema,atunci cand se apropie sezonul de iarna(adica frigul)imi apar la maini niste mici noduli care mi se inrosesc,se umfla si imi provoaca o mancarime foarte mare(nu mai vorbesc de aspectul mainilor in urma acestor aparitiei acestor noduli care este foarte inestetic)am mers la cativa medici dar pana acum tratamentul meu a constat doar in unguente care evident ca nu au avut efect.nu stiu ce sa mai fac,unde sa mai merg,nu mai suport mancarimea care mi-o provoaca acesti noduli,dandu-mi o stare de disconfort si nervozitate.va rog sa ma ajutati macar cu un sfat,va multumesc!

Raspunsuri (1)

morwena

acum 15 ani

Cauza poate fi alergologica. Nu cred ca ar strica sa consulti un medic alergolog. La spitalul Malaxa (pe langa Bariera Vergului) sunt cei mai buni medici alergologi.