nu stiu ce sa ma mai fac

Boli de piele

Postata de anuta 0000 cu 12 ani in urma.

buna seara doamna doctor. am si eu o problema. Ieri m-am dus la medic din cauza unor mancarimi si niste zgrabunte / pete .M-am speriat destul de tare din cauza lor .Am ajuns la doctor toata plansa. In final mia zis ca am "scabiuta" , lucru care ma speriat si mai tare .Ma calmat si mi-a spusa imi trece cu tratament in 2 zile.Mi-am dezinfectat prin casa cu spirt , si am spalat haine , asternuturi si am oparit ustensilele de machiaj , farduri s. a. Sunt inca in stare de soc, fiindca citesc fel de fel de pb asemanatoare ,unde zic ca nu au scapat decat dupa mult mult timp de ea.. Gandul asta ma ingrozeste si ma sperie mai tare . Mama se rade de mine fiindca sunt atat de sceptica si speriata,si ca s-a lipit boala de mine , eu care fac baie aproape zilnic.Sunt tot cu spirtul dupa mine si stau cu manusi in casa
Imi vine sa plng non -stop . nu stiu ce sa ma mai fac . Am inceput sa ma fac cu bezonat ..sau ceva de genu ce mi-a prescris aceea doctorita si de asemenea mi-a dat niste pastilute.(cate una pe seara ). mi-a zis sa fac baie dupa care ma ung cu un tub intreg de benzonat din acela . A doua seara la fel . Si de abea a 3a zi fac baie.
Credeti ca o sa scap de boala asta rusinoasa ? le-am cumparat si alor mei crema sa se faca. Mai aveam o singura intrebare: Dupa acest tratament in cat timp am voie sa intretin relatii sexuale , fiindca nu vreau sa imi contaminez partenerul .
cu respect roxana.
Astept un raspuns de la dumneavoastra

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

ESTE BINE SA NU AVETI NICI UN FEL DE RELATIE INTIMA PANA NU VA VINMDECATI; MERGETI IN CONTINUARE LA SUPRACONTROL LA MEDICUL DERMATOLOG CARE VA TRATEAZA DEOARECE BOALA ESTE BANALA SI SE VINDECA USOR.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

SUPRACONTROL=CONTROL REPETAT

anuta 0000

acum 12 ani

va multumesc mult de tot , cat de cat , m-am mai calmat .