Nu mai scap de acnee

Boli de piele

Postata de KIGUXTSX cu 8 ani in urma.

Salut am 18 ani si ma confrunt cu acneea de la varsta de 14 ani am incercat tot felul de produse.am fost la medic.urmam un tratament dar fara niciun efect.miam inceput si viata sexuala crezand ca imi vor trece dar nu a fost asa.Vreau un sfat sa pot scapa de ele va rog frumos.

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 8 ani

Printre cauze se afla alimentatia gresita si constipatia daca nu stiai. Toxinele acumulate in organism ies prin piele sub forma de acnee. E bine sa consumi ceaiuri depurative si sa renunti la fast-food, prajituri si sucuri acidulate.

Diana.M

acum 8 ani

Buna ziua! Eu va recomand din proprie experienta sa incercati un alt tip de tratament.Inca din adolescenta am inceput sa am probleme severe cu acneea si bineinteles tenul meu era gras insa am mers la cabinetul doamnei doctor Daniela Taher si cu ajutorul microdermaabraziunii am scapat nu numai de semnele si de cicatricile pe care le-am avut in urma acneei,dar si aspectul pielii s-a imbunatatit,pentru ca apareau tot timpul cosuri.Imi pierdusem deja speranta ca ceva ma mai putea ajuta si am mers la cabinet la recomandarea unei cunostiinte,iar pentru mine au fost suficiente 5 sedinte,la prima am vazut rezultatele,pielea era mai fina si mai ferma,iar doamna doctor are foarte multa rabdare si este un medic de exceptie.Sper ca v-am fost de ajutor.O zi buna!