nod sub piele

Boli de piele

Postata de szandrei cu 9 ani in urma.

Buna,mi-a aparut un nod sub piele la sub brat
Prima zi cand l-am era o pata rosie deasupra lui,nu ma durea era ca o iritatie,durea umpic doar daca il strangeam destul de tare
Peste 2 zile a disparut senzatiade iritatie,acum e doar o pata rosie foarte slab sesizabila,tot doare umpic daca il strang mai tare,e de marimea si forma unui bob de grau(probabil umpic mai gros),nodul nu este mobil,este tare la atingere,nu si-a schimbat marimea,,este la baza unui fir de par,la suprafata se vede o unflatura slab sesizabila. Este posibil sa fie un simplu cos? Daca ar fii,in cate zile ar trebui sa se "coaca"?
Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 9 ani

DACA SUNTETI DE SEX MASCULIN ESTE VORBA DE O INFECTIE PURULENTA A GLANDEI SUDORIPARE CARE NU TREBUIE STOARSA CU MANA, CI CAUTERIZATA DE MEDICUL DERMATOLOG.

DACA SUNTETI DE SEX FEMININ ATUNCI VA PREZENTATI URGENT LA MEDICUL DERMATOLOG DE LA CEA MAI APROPIATA CLINICA UNIVERSITRA.

szandrei

acum 9 ani

@Dr Mihai Teodorescu
Multumesc de raspuns,nodul a trecut de la sine dupa o saptamna.