negi rosii

Boli de piele

Postata de caramela10 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Va rog frumos sa-mi spune-ti daca negii rosii sunt periculosi(cancerigeni) tinand cont ca mi se pare ca in fiecare an am tot mai multi.Mi-au aparut pe burta si pe picioare.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Un consult dermatologic v-ar aduce lamuririle necesare; examinarea atenta a leziunilor de catre un medic de specialitate va pune un diagnostic corect , fiind urmata de recomnadarile necesare.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu exista negi rosii, pot fi eventual angioame visinii, dar diagnosticul trebuie certificat de dermatolog.