mincarimi

Boli de piele

Postata de miluza cu 14 ani in urma.

Doamna doctor,am o problema cam de 3-4 saptamini,ma maninca pielea capului,si nu rezist sa nu ma scarpin pina ma ustura pielea capului,si imi apare ceva bubite le simt cind ma scarpin,am folosit acelasi sampon si inainte,cred ca nu e cauza samponului,folosesc un sampon ,,pantene,,antimatreata, va rog frumos sa-mi raspundeti,multumesc!

Raspunsuri (5)

ionica

acum 14 ani

Incearca sa folosesti NIZORAL sampon dar nu mai folosi nici un fel de balsam. Daca nici asa nu vei scapa mergi la un dermatolog sa te vada.

maria

acum 14 ani

am 42 de ani si periodic pe obraji imi iasa niste cosuri si au urme de cicatrici foarte urate ce ar trebui sa folosesc

ioan carmen

acum 14 ani

doamna doctor am o eczema in zona ecterioara a naului ce pot a fac?

beatrice

acum 14 ani

ciao,milutza.problema ta,nu e atat de grava.eu am avut aceeasi problema,si mi-am cumpatat numai sampon pt copii,crede-ma e cel mai bun,incearca si ai sa vezi!

danyel

acum 13 ani

Am perioade cind ma maninca pielea pe piciore si pe miini de nu mai suport,mai ales dupa ce fac baie,iar pe corp imi apare cosuri mari cu infectii purulente,sa fie din cauza bolii pe care o am (sufar de hepatita cronica B).dati-mi un sfat ,astept raspuns urgent.