Mincarimi pe tot corpul

Boli de piele

Postata de Johan9 cu 10 ani in urma.

Buna ziua....undeva cu in urma cu o luna am fost infectat de scabie...si mam trata cu Benzoat de benzil apoi au aparut iar mincarimi si iar mam tratat cu Benzoat de benzil ...dar de ja paraca erau alt fel de mincarimi si am mers la medic dermatalog....la ce le ma consultat si mia spus ca nu am nimik pe piele...nici urma de scabie...mia spus ca posibil sa fie alergie...la ce mam trata de alrgie cu pastile ,, si iaita au trecut 2 saptamini...shi acum tot am aceleashi mincarimi...nu ma scarpin nimic....si am mincarimi deobicei cind stau in pat,,, sau stau ashezat ...inainte de culcare...shi am mincarimi chiar shi pe cap...si pe talpi uneori....sunetimi varog ce poate fi asta.....alergie sau altceva......(a si scabia am capatato mai multi baieti dupa sauna...in bazin))...(parerea mea este ca am o alergie de la Benzoat de benzil dar nu sunt sigur...si nu stiu ce poate fi.)..ajutatima varog...ms mult!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati si medicul alergolog pentru evaluare.

Doina Miju

acum 10 ani

foloseste terapia cu zapper si pachetul detoxifiant si deparazitar pentru 18 zile cu nuca neagra, pelin si cuisoare. Sanatate!