mincarime in cap si git

Boli de piele

Postata de kriskris cu 9 ani in urma.

De citeva zile am mincarime tot capul si putin si pe git.Am parul foarte gras si ma spal destul de des.Matreata nu am.Va rog ajutati-ma!!Ce tratament ar trebui pentru asa ceva???Multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Liviu

acum 9 ani

Draga mea, draga, mi se pare ca ne confruntam iarasi cu o urgenta medicala. si mai precis cu un fel de reactie reflexogena/la distanta. de ex., eu ma scarpin in palma ca sa-mi treaca mancarimea din talpa..

{ :-)(-: ]
(`)(`)/ )
. )¤(/ (
Si uite!.. chiar aici, acum..
((¿/=3)) ) .. Hmm.. Important e sa incepem cu scarpinatul de undeva.. De fapt, de oriunde altundeva decat locul in care ni se pare noua ca ne mananca.. vb ft serios (perceptia poate sa in-formeze. insa, uneori, poate si sa de-formeze..

Liviu

acum 9 ani

:P Si.. intrucat e mai important ca O NEVOIE (de ex., nevoia de atingere, de mangaiere) sa fie recunoscuta decat satisfacuta, chiar acum-aici mie imi place sa ma delectez utilizand ART-TERAPIA..

{ :-)(-: ]
(\\¤(`|/ )
.)|_\\ / (
((¡~\\3) )

{ :-)(-: ]
(`)`)/ )
)¤( / (
((¿/=3) )

{:-)(-:]
(`)`)/)
) |(/(
((j3))

.. Hmm.. Ce zici?!.. Daca iti place si tie (sa desenezi :);) chiar iti propun sa trasezi si Tu vreo 2-3 linii aici.. Apoi, Eu imi imaginez cam ce ar putea sa reprezinte liniile tale.. Si completez ce ai inceput Tu. Dupa care, schimbam rolurile -incep Eu si ma completezi Tu.
SCOPUL jocului: sa ne mai diminuam reactiile astea anxioase (mascate de mancarimi la distanta s.a.