miini crapate

Boli de piele

Postata de membru243230 cu 10 ani in urma.

buna seara.am pielea palmelor uscata cu descuamare in solzi si in permanenta crapate,cum sa procedez ca sa scap de aceasta afectiune.multumesc anticipat..

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 10 ani

evitati contactul palmelor cu detergenti sau substante chimice prin folosirea unor manusi de protectie; pentru vindecare folositi Triderm crema la 12 ore timp de max. 2-3 saptamani

dany

acum 10 ani

Buna ziua,aceiasi problema cred ca o am si eu dar ,doar la mina stinga la inceput apar bubite mici cu un lichid dupa care se usuca si imi crapa pielea(nu imi provoaca mincarimi sau alt ceva doar ca sunt incomode)nu stiu cum sa mai scap de ele am incercat sa folosesc lamisil si lomexin dar dupa o vreme apar iar.ma gindesc sa nu fie ceva pe sistem nervos.daca se poate un raspuns pe adresa de mail: [email protected]