METOTREXAT

Boli de piele Metotrexat supradozajului Artrita psoriazica

Postata de CENUSERIU 70 cu 11 ani in urma.

BUNA ZIUA!Am psoriazis de cca.20 de ani,artrita psoriazica,si de 2 luni iau metotrexat. ma simt foarte bine,evolutia a stopat,durerile articulare la fel!problema e ca nu mai pastile de cat prt 5-6 saptamani(iau cate 7,5mg pe saptamana),si as vrea sa stiu daca in farmaciile din romania,se gaseste acest medicament sau echivalentul lui! Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

E posibil ca forma de cp. sa nu se mai fabrice; puteti procura din alta tara sau puteti trece pe varianta injectabila, prin medicul reumatolog ptr. ca aveti si artrita, si este gratuit ptr. aceasta patologie, daca sunteti asigurat la stat.

CENUSERIU 70

acum 11 ani

Va multumesc ptr raspuns!

ganea

acum 10 ani

mergi la medicul de familie si se dau gratuit seringa preumpluta